Haber

Dicle Elektrik Arama Kurtarma Ekibi Depremi Anma Törenine Katıldı

Dicle Elektrik Arama Kurtarma ekibi, ‘Yüzyılın Felaketi’ olarak adlandırılan Kahramanmaraş merkezli depremin 1’inci yıl dönümünde AFAD tarafından depremde hayatını kaybedenler için düzenlenen anma törenine katıldı.

Dicle Elektrik dağıtım bölgesi içerisinde yer alan Diyarbakır ve Şanlıurfa’da yaşanan depremde yoğun çalışma yürüten Dicle Arama Kurtarma ekibi, depremin birinci yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen anma programında yerini aldı. Diyarbakır AFAD İl Müdürlüğü yerleşkesinde düzenlenen anma programı, depremin meydana geldiği saat olan 04.17’de gerçekleştirildi. İl Valisi Ali İhsan Su, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Suna Kepolu Ataman ve diğer yetkililerin yanı sıra depremde görev yapan kurum ve kuruluşların arama kurtarma ekiplerinin de katıldığı anma programı, kurtarma ve ilk yardım araçlarının sirenleriyle başladı. .

Anma töreninde kurtarma ekipleriyle bir araya gelen Diyarbakır Valisi Su, depremde hayatını kaybedenlere bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralılara şifa diledi. Depremde her kurumun üzerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirdiğini ifade eden Su, “Burada gördüğümüz değerli dostlarımız o gecenin bu saatinde bir aradaydı. Tüm arama kurtarma ekiplerimiz ve vatandaşlarımız tek vücut halinde ve hızlı bir şekilde çalıştılar. Vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için.”

6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerde AFAD koordinatörlüğünde Diyarbakır, Adıyaman, Kahramanmaraş ve Hatay’da arama kurtarma çalışmalarına katılan Dicle Arama Kurtarma ekibi, çok sayıda hayat kurtardı ve çok sayıda kişinin kurtarılmasında etkin rol oynadı. . – DİYARBAKIR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu